Psycholog dziecięcy w mniejszym mieście – jak go znaleźć?

Posted by in Rodzina on gru 30, 2020

Psycholog dziecięcy w mniejszym mieście – jak go znaleźć?

Korzystanie z usług psychologa dziecięcego jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem, gdy mamy jakiekolwiek problemy z dzieckiem, z którymi nie potrafimy sobie poradzić.

Powodów udania się do specjalisty może być naprawdę wiele i nie należy tego bagatelizować czy odkładać w czasie. Kiedy warto udać się do psychologa dziecięcego i jakie najważniejsze kryteria powinien spełniać dobry specjalista z tej dziedziny? Jak znaleźć naprawdę dobrą terapię dla pociechy i na co zwracać największą uwagę podczas podejmowania decyzji? Sprawdź nasze podpowiedzi i zadbaj o swojego maluszka w stu procentach!

 

Kiedy warto poszukać dobrego psychologa dla dziecka?

 

Wizyta z dzieckiem u psychologa może być motywowana naprawdę różnymi zachowaniami u dziecka, których nie należy bagatelizować. Do specjalisty tego typu można udać się już z przedszkolakiem, jeśli na przykład dziecko ma poważne problemy ze snem lub problemy z nawracającym wtórnym moczeniem się w nocy czy też zaburzenia łaknienia i inne problemy, których nie da się wytłumaczyć w żaden inny sposób.

Takie objawy mogą być spowodowane stresem i emocjami, z którymi dziecko nie potrafi sobie odpowiednio poradzić i dusi je w sobie, przez co jego organizm szuka dla nich drogi ujścia w inny sposób.

Mogą także świadczyć one o wielu innych zaburzeniach psychologicznych, które koniecznie należy skonsultować z psychologiem dziecięcym.

Psycholog dziecięcy sprawdzi się nie tylko w przypadku przedszkolaków, ale również starszych dzieci. Jest to rozwiązanie bardzo dobre, gdy masz problemy z porozumieniem się z dzieckiem ze względu na to, że jest ono:

  • bardzo zamknięte w sobie,
  • nieśmiałe,
  • ma problemy w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami,
  • lub nie radzi sobie z okazywaniem emocji,
  • przez co często wpada w szał lub zachowuje się agresywnie.

Warto zwracać dużą uwagę także na to, czy dziecko nie czuje dużego lęku przed rozstaniem z rodzicami ani nie wykazuje innych niepokojących objawów, które mogą świadczyć o problemach emocjonalno-psychologicznych.

 

Zdecyduj się na profesjonalny i sprawdzony gabinet

 

autyzm u dziecka

Psychoterapia będzie wskazana także dla dziecka nadpobudliwego. (źródło: psycholog.biznesowo.opole.pl)

Szukając psychologa dla swojej pociechy, warto skorzystać z porad znajomych i rodziny, aby wybrać naprawdę sprawdzoną pomoc, która polecana będzie przez innych.

Warto naprawdę dobrze zapoznać się z ofertą oraz z opiniami na temat danego gabinetu psychologicznego zarówno wśród znajomych i rodziny oraz ich dzieci, jak i na przykład w lokalnej przychodni.

W małych miasteczkach o wiele łatwiej dostać jest sprawdzone informacje z pierwszej ręki, co znacznie ułatwi znalezienie idealnego gabinetu psychologicznego dla Twojej pociechy. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście również sprawdzenie wszelkich opinii online. Pozwolą one na upewnienie się, czy wybrany psycholog na pewno działa skutecznie i prowadzi godną polecenia terapię dla najmłodszych.

Poza poleceniami i opiniami innych, bardzo ważne są odczucia Twoje oraz oczywiście Twojego dziecka. Pamiętaj, że to od komfortu Twojej pociechy w dużym stopniu zależy to, czy psycholog dziecięcy będzie mógł spełnić swoją rolę. Psychoterapia dla dzieci musi być jak najlepiej dopasowana do potrzeb małego pacjenta. Od tego zależy jej powodzenie i to, jakie przyniesie ona efekty oraz jak szybko. Dlatego też jeśli po pierwszych kilku wizytach Twoje dziecko utrzymuje, że nie czuje się w gabinecie dobrze, a wybrany psycholog nie będzie budził jego zaufania, to warto pomyśleć nad zmianą specjalisty. Komfort psychiczny Twojego maluszka jest w tym zakresie najważniejszy.

Wraz z Centrum Leczenia Esperal Kraków
pomagamy w wychodzeniu z nałogu alkoholowego.
Pomagamy od strony psychologicznej na stałe odstawić alkohol.